feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Małgorzata Siergiej

Dr Małgorzata Siergiej – „jestem specjalistką położnictwa i ginekologii, z pasją do zajmowania się kobietami w ciąży.”

Owocem fascynacji dr Siergiej Małgorzaty zagadnieniami związanymi z ciążą i pracą na bloku porodowym jest kierowanie od 2019 roku Oddziałem Patologii Ciąży Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie. Jest także wykładowcą Wydziału Medycznego Uniwersytetu Łazarskiego w Warszawie.

Obecnie dr Siergiej specjalizuje się w dziedzinie perinatologii w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP – Szpital Bielański w Warszawie.

Jak sama mówi: Perinatologia to medycyna matczyno-płodowa, która jest od zawsze moim głównym zainteresowaniem. W zawiązku z tym zajmuję się prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych, przyjmowaniem porodów i wykonywaniem cięć cesarskich oraz diagnostyką prenatalną.

Dr Siergiej Małgorzata – USG prenatalne i prowadzenie ciaży

Kompleksową opiekę nad ciężarną, prócz pracy w szpitalu, umożliwia mi wykonywanie badań USG w ciąży, w tym badań referencyjnych I, II i III trymestru. Pracując na najlepszym sprzęcie w Feminature Clinic, ze wspaniałymi pacjentkami. Zawsze staram się też, by satysfakcja z przeprowadzonego badania dotyczyła i pacjentki i mnie jako lekarza ultrasonografisty.

Więcej o USG w ciąży przeczytasz tutaj.

Co z kolei rozumieć przez diagnostykę prenatalną przeczytasz tutaj. 

Jeszcze więcej o chorobach genetycznych dzieci przeczytasz tutaj.

Posiadam certyfikaty FMF w diagnostyce płodowej oraz certyfikat ultrasonografisty Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa oraz International Society of Ultrasound in Obsterics and Gynecology.

Praca doktorska z ultrasonografii śródporodowej

Moje zainteresowania zawodowe nieprzypadkowo powiodły mnie do realizacji pracy doktorskiej z zakresu ultrasonografii śródporodowej. Realizuję się też naukowo będąc redaktorem działu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii międzynarodowego czasopisma Journal of Ultrasonography. Aktywnie udzielam się również w pracy samorządowej, będąc Zastępcą Okregowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie.

Zawsze staram się otoczyć pacjentkę możliwie najbardziej profesjonalną opieką. Po to, by w tym ważnym momencie życia jakim jest okres ciąży, porodu i połogu czuła wsparcie ze strony profesjonalisty w naszej dziedzinie. Zapraszam więc do Feminature Clinic, pacjentki przyjmuję w czwartki.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »