feminature clinic
GINEKOLOG, ultrasonografista

dr Jakub Doruchowski

Dr Jakub Doruchowski jest specjalistą położnictwa i ginekologii. Jego główny obszar działania dotyczy ciąży i diagnostyki prenatalnej. 

Dr Jakub Doruchowski zawsze podkreśla, że jest w pełni świadom, że każda pacjentka i każda ciążą jest inna. Dlatego też do każdej pacjentki podchodzi w sposób indywidualny, starając się jak najbardziej dbać o jej komfort podczas wizyt w gabinecie. Przez pacjentki i ich mężów jest bardzo ceniony za niezwykle merytoryczne podejście w wykonywaniu badań prenatalnych: badaniu USG I trymestru, II trymestru i III trymestru.

Dr Jakub Doruchowski odbył 2-letnie szkolenie u najlepszych specjalistów w diagnostyce prenatalnej w Londynie. Jak sam mówi „Lekarze Ci przekazywali mi nie tylko swoją wiedzę i umiejętności zdobyte za granicą, ale także zarazili mnie pasją do tej dziedziny medycyny. Będąc pod olbrzymim wrażeniem ich umiejętności postanowiłem podążać ich śladem. Dlatego udałem się na dwuletnie stypendium w dziedzinie diagnostyki płodu w King’s College Hospital. W Londynie miałem szczęście uczyć się i pracować pod nadzorem światowej klasy konsultantów medycyny płodu, a przede wszystkim obserwować Profesora Nicolaidesa. W ramach dwuletniego szkolenia uzyskałem komplet certyfikatów FMF. Dzięki temu szkoleniu po powrocie do kraju mogę pracować w dziedzinie diagnostyki prenatalnej.”

O tym jak przygotować się do USG w ciąży przeczytasz tutaj.

O tym dlaczego USG I trymestru jest tak istotnym badaniem dowiesz się tutaj. 

 

Dlaczego warto mieć profesjonalną opiekę w ciąży?

Prawidłowa diagnostyka obrazowa dziecka zapewnia rodzicom spokój, a dziecku bezpieczny rozwój. Zadaniem Doktora Doruchowskiego i jednocześnie jego powołaniem jest nie tylko czuwanie nad dzieckiem, ale także zapewnienie rodzicom intymnej, rodzinnej atmosfery. Wtedy podczas badania będą mogli zobaczyć swoje nienarodzone dziecko i doświadczyć pięknych, pozytywnych emocji. Z drugiej strony, niestety nie każda ciąża przebiega prawidłowo. W takich sytuacjach wczesna diagnoza umożliwia interwencję, która może dać szansę na szczęśliwe zakończenie.

Dr Jakub Doruchowski – doświadczenie zawodowe

Dr Doruchowski jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeszcze będąc studentem obserwował prace lekarzy w dziedzinie diagnostyki oraz terapii płodu. Pracuje obecnie w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie.

Posiada certyfikaty medyczne Fetal Medicine Fundation potwierdzające umiejętności w dziedzinie diagnostyki prenatalnej. Informacje na temat odbytych przez Doktora szkoleń teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez Fetal Medicine Fundation są dostępne na stronie www.fetalmedicine.org.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »