feminature clinic
GINEKOLOG, ultrasonografista

dr Jakub Doruchowski

Dr Jakub Doruchowski jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeszcze będąc studentem obserwował prace lekarzy w dziedzinie diagnostyki oraz terapii płodu.

Jak sam mówi „Lekarze Ci przekazywali mi nie tylko swoją wiedzę i umiejętności zdobyte za granicą, ale także zarazili mnie pasją do tej dziedziny medycyny. Będąc pod olbrzymim wrażeniem ich umiejętności postanowiłem podążać ich śladem udając się na dwuletnie stypendium w dziedzinie diagnostyki płodu w King’s College Hospital. W Londynie miałem szczęście uczyć się i pracować pod nadzorem światowej klasy konsultantów medycyny płodu a przede wszystkim obserwować Profesora Nicolaidesa. W ramach dwuletniego szkolenia uzyskałem komplet certyfikatów FMF, dzięki którym po powrocie do kraju mogę pracować w dziedzinie diagnostyki prenatalnej.”

Prawidłowa diagnostyka obrazowa dziecka zapewnia rodzicom spokój, a dziecku bezpieczny rozwój. Zadaniem Doktora i jednocześnie jego powołaniem jest nie tylko czuwanie nad dzieckiem, ale także zapewnienie rodzicom intymnej, rodzinnej atmosfery podczas której będą mogli zobaczyć swoje nienarodzone dziecko i doświadczyć pięknych, pozytywnych emocji. Z drugiej strony, niestety nie każda ciąża przebiega prawidłowo. W takich sytuacjach wczesna diagnoza umożliwia interwencję, która może dać szansę na szczęśliwe zakończenie.

Doktor zawsze podkreśla, że jest w pełni świadom, że każda pacjentka i każda ciążą jest inna, dlatego też do każdej pacjentki podchodzi w sposób indywidualny, starając się jak najbardziej dbać o jej komfort podczas wizyt w gabinecie.

Pracuje obecnie w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie, gdzie odbywa specjalizację z położnictwa i ginekologii.

Posiada certyfikaty medyczne Fetal Medicine Fundation potwierdzające umiejętności w dzeigzienie diagnostyki prenatalnej. Informacje na temat odbytych przez Doktora szkoleń teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez Fetal Medicine Fundation są dostępne na stronie www.fetalmedicine.org.

Jakub Doruchowski - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: Czystość wody w basenie,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »