feminature clinic
Ginekolog, Perinatolog

dr Grzegorz Napiórkowski

Dr Grzegorz Napiórkowski jest specjalistą ginekologii i położnictwa oraz specjalistą perinatologii.

Perinatologia to dziedzina która zajmuje się medycyną matczyny-płodową, dotyczy diagnostyki i leczenia głównie w okresie ciąży. Dr Grzegorz Napiórkowski zawodowo związany jest ze szpitalem przy ul. Karowej, gdzie koordynuje pracę zespołu Pracowni Diagnostyki Perinatalnej.

W swojej pracy zawodowej poświęcił się diagnostyce prenatalnej, ze szczególnym wykorzystaniem badania ultrasonograficznego. W związku z tym dr Grzegorz Napiórkowski już od kilkunastu lat posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation, uczestniczył w licznych międzynarodowych kursach i kongresach w dziedzinie ultrasonografii i diagnostyki prenatalnej. Jest też nauczycielem akademickim, prowadzi seminaria dla studentów oraz kursy ultrasonografii dla lekarzy w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.

 

Co najważniejsze w diagnostyce USG ciąży

Dr Napiórkowski uważa, że jedną z wspanialszych rzeczy jaką może przekazać przyszłym rodzicom jest wiadomość, że ich dziecko jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. Jeśli jednak jest inaczej, jego rola nie kończy się na wydaniu wyniku badania. W przypadkach w których stwierdzane są nieprawidłowości, wyjaśnia rodzicom na czym polega problem, jakie jest rokowanie i dalsze postępowanie. Jeśli konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, kieruje  do odpowiednich placówek.

Więcej o USG w I trymestrze przeczytasz tutaj (link).

Więcej o testach DNA płodowego – testach NIPT, przeczytasz tutaj (link).

 

dr Grzegorz Napiórkowski – doświadczenie zawodowe

Ukończył  z wyróżnieniem II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wcześniej ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Szkolenie specjalizacyjne z kolei dr Napiórkowski odbywał w dwóch warszawskich szpitalach klinicznych: SPSK CMKP im. prof. Orłowskiego przy ul. Czerniakowskiej oraz w Szpitalu Klinicznym WUM przy ul. Karowej. Tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii uzyskał w 2012 roku. Jest także specjalistą perinatologii – diagnostyki płodu i ciąży. Został nim w 2022 roku.

Prywatnie to szczęśliwy mąż i ojciec dwóch już dorosłych synów. Od kilku lat jest zapalonym biegaczem i pomimo upływającego czasu biega coraz szybciej. Z biegowych marzeń pozostało mu jedno do spełnienia, pobiec maraton poniżej 3 godzin. Kocha góry, w szczególności Tatry, stąd powtarza „W góry piękniejsze od Tatr nie wierzę”.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »