feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Ewa Zbucka

Dr Ewa Zbucka o sobie.
„Jestem specjalistą położnictwa i ginekologii oraz doktorem nauk medycznych w dziedzinie epidemiologii.”

Dr Ewa Zbucka – „Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie. Studia doktoranckie oraz moją pracę naukową prowadziłam w Wojskowym Instytucie Medycznym. Prowadzę ciąże: zarówno fizjologiczne jak i patologiczne. Skupiam się też na dokładnej diagnostyce ginekologicznych problemów. Dobieram również skuteczną antykoncepcję indywidualnie dla pacjentek, zawsze starając się zrobić to w jak najlepszy dla danej kobiety sposób.”

Wykonuję USG prenatalne i badania referencyjne USG w ciąży (link do opisu badań prenatalnych).

Dr Ewa Zbucka o swoich umiejętnościach: „Posiadam Certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz certyfikat Fetal Medicine Foundation z Londynu. W związku z tym wykonuję  badania USG w 11 – 13tyg ciąży z oceną przezierności karkowej i kości nosowej oraz testów PAPPA. Jestem też członkiem Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Już w czasie studiów miałam możliwość odbywania staży i praktyk w ośrodkach zagranicznych (Włochy, Indie). Po uzyskaniu tytułu lekarza poszerzałam horyzonty pracując w Tanzanii w oddziale położniczym, mając kontakt z niecodziennymi sytuacjami klinicznymi.”

Wiedzę z zakresu najnowszych technik ultrasonograficznych oraz patologii ciąży dr Ewa Zbucka zdobywała podczas kongresów Fundacji Medycyny Płodowej (Nicea, Kreta, Majorka), kursów Fundacji Medycyny Płodowej (Londyn), kursu Visus (Wiedeń) oraz licznych krajowych kongresów, kursów i sympozjów. Wielokrotnie była prelegentką podczas konferencji polskich i międzynarodowych. Prowadzi zajęcia dla studentów English Division na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Dr Ewa Zbucka podkreśla: „Ważne dla mnie jest uzyskanie na wizycie pacjentki dogłębnego poganina problemu z jakim zgłasza się do mnie kobieta. Często zaburzenia wykraczają poza sferę ginekologii i ważne jest by połączyć wszystko, gdy diagnozuje i leczę swoje pacjentki. ”

Prywatnie ma córkę i malutkiego syna, fascynuje ją odkrywanie odmiennych kultur i nauka języków obcych.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »