feminature clinic
Endokrynolog, ginekolog

dr Dorota Wojdak-Płonka

Dr Dorota Wojdak-Płonka jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie .
Przez pierwszą część kariery zawodowej była związana z oddziałem klinicznym Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie pod kierownictwem prof.hab.n.med.Michała Powolnego. Tam też zdobywała I i II stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Pracowała w Klinice przez 15 lat.
Specjalizację z endokrynologii  zdobyła w Klinice  Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego  pod kierownictwem prof.dr hab.n.med. Stefana Zgliczyńskiego.

Dużą część swojej kariery zawodowej dr Wojdak- Płonka poświęciła łączeniu pracy klinicysty z wprowadzaniem na polski rynek nowych metod terapeutycznych i antykoncepcyjnych firmy Bayer, które cieszą się obecnie uznaniem korzystających z nich pacjentek. Zajmowała się systemami wewnątrzmacicznymi  – Mireną , Kyleeną i Yaydess . Ponadto wprowadzała na rynek oryginalny lek do HT z drospirenonem , pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z naturalnym estradiolem, a także lek do leczenia endometriozy z dienogestem.

Przez cały czas pogłębia swoją wiedzę na kursach i szkoleniach w zakresie endokrynologii, anty-aging oraz niepłodności partnerskiej.

Dr Wojdak – Płonka mówi, że w codziennej pracy zdecydowanie najwięcej satysfakcji daje jej bezpośredni kontakt z pacjentką , dobieranie indywidualnego planu opieki terapeutycznej  połączone  z przyjaznym nastawieniem.

Jest mamą dwóch dorosłych synów – Jana i Tomasza, domownikiem jest także 20- letni kot Figaro.

Dorota Wojdak-Płonka - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

U kogo cytologia?

Badanie cytologiczne jest szybkim i bezbolesnym narzędziem przesiewowym chorób szyjki macicy. Jest badaniem tanim, więc zasadne jest, by ją wykonywać raz do roku. Szczególnie u

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »