feminature clinic
Endokrynolog, ginekolog

dr Dorota Wojdak-Płonka

Dr Dorota Wojdak-Płonka jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie .
Przez pierwszą część kariery zawodowej była związana z oddziałem klinicznym Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie pod kierownictwem prof.hab.n.med.Michała Powolnego. Tam też zdobywała I i II stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Pracowała w Klinice przez 15 lat.
Specjalizację z endokrynologii  zdobyła w Klinice  Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego  pod kierownictwem prof.dr hab.n.med. Stefana Zgliczyńskiego.

Dużą część swojej kariery zawodowej dr Wojdak- Płonka poświęciła łączeniu pracy klinicysty z wprowadzaniem na polski rynek nowych metod terapeutycznych i antykoncepcyjnych firmy Bayer, które cieszą się obecnie uznaniem korzystających z nich pacjentek. Zajmowała się systemami wewnątrzmacicznymi  – Mireną , Kyleeną i Yaydess . Ponadto wprowadzała na rynek oryginalny lek do HT z drospirenonem , pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z naturalnym estradiolem, a także lek do leczenia endometriozy z dienogestem.

Przez cały czas pogłębia swoją wiedzę na kursach i szkoleniach w zakresie endokrynologii, anty-aging oraz niepłodności partnerskiej.

Dr Wojdak – Płonka mówi, że w codziennej pracy zdecydowanie najwięcej satysfakcji daje jej bezpośredni kontakt z pacjentką , dobieranie indywidualnego planu opieki terapeutycznej  połączone  z przyjaznym nastawieniem.

Jest mamą dwóch dorosłych synów – Jana i Tomasza, domownikiem jest także 20- letni kot Figaro.

Dorota Wojdak-Płonka - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »