feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Artur Skowyra

Dr  Artur  Skowyra jest specjalistą położnictwa i ginekologii, absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Otrzymał Złotą Odznakę Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za całokształt wybitnych osiągnięć naukowych w trakcie studiów.

Od początku swojej pracy związany jest z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Bielańskiego w Warszawie.  Swoją wiedzę i umiejętności zdobywał przez większą część specjalizacji pod kierownictwem Prof. CMKP. dr hab. n. med. Romualda Dębskiego.

Jest również asystentem dydaktycznym w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie i prowadzi kursy dla lekarzy w trakcie specjalizacji.

W kręgu jego zainteresowań znajdują się prowadzenie ciąży fizjologicznej jak i patologicznej (np. u pacjentek z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, cholestazą, czy zagrażającym porodem przedwczesnym), ultrasonografia w położnictwie, ginekologii, diagnostyce prenatalnej oraz ultrasonografia 3D/4D płodu.

Posiada liczne certyfikaty poświadczające umiejętności w USG:

– Certyfikat Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (Fetal Medicine Foundation – FMF) do wykonywania badań prenatalnych w I trymestrze ciąży oraz kalkulacji ryzyka wad genetycznych płodu (test PAPPA),

– Certyfikat umiejętności Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, który pozwala na wykonywanie badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa według wymaganych standardów.

W 2018 roku otrzymał międzynarodowy certyfikat International Ovarian Tumour Analysis – IOTA poświadczający umiejętności w diagnostyce guzów jajnika i narządu rodnego.

W ramach swojej praktyki wykonuje pełen zakres operacji ginekologiczno-położniczych z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia), jak i klasycznych (w tym cięcia cesarskie).

Prywatnie to szczęśliwy mąż i tata Jasia i Felicji.  Zainteresowania bieganie, tenis ziemny oraz śpiew.

Artur Skowyra - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy