feminature clinic
endokrynolog, seksuolog, internista

dr Anna Kępczyńska – Nyk

Dr Anna Kępczyńska – Nyk po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2002 roku swoją karierę zawodową związała z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie, gdzie do 2021 roku prowadziła pacjentów ze schorzeniami internistycznymi oraz endokrynologicznymi.

Od 2011 do 2021 roku była nauczycielem akademickim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadziła ćwiczenia oraz seminaria w języku polskim i angielskim z zakresu chorób wewnętrznych i endokrynologii dla studentów I Wydziału Lekarskiego oraz English Division, seminaria z zakresu propedeutyki endokrynologii dla studentów Dietetyki Wydziału Nauki o Zdrowiu.

Brała udział w programach naukowych prowadzonych w Klinice, jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych w dziedzinie endokrynologii. W 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, w 2015 roku w dziedzinie seksuologii, a w 2017 roku w dziedzinie endokrynologii.

W swojej praktyce klinicznej zajmuje się schorzeniami tarczycy, gonad (jąder i jajników), nadnerczy , przytarczyc, przysadki oraz chorobami układu krążenia, oddechowego i przewodu pokarmowego.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajdują się choroby nadnerczy, gonad, w tym zespoły hiperandrogenizacji u kobiet i zaburzenia miesiączkowania, a także leczenie hormonalne osób transseksualnych.

Anna Maria Kępczyńska-Nyk - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

U kogo cytologia?

Badanie cytologiczne jest szybkim i bezbolesnym narzędziem przesiewowym chorób szyjki macicy. Jest badaniem tanim, więc zasadne jest, by ją wykonywać raz do roku. Szczególnie u

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »